Poczucie wyższości

Nasuwa się pytanie, dlaczego w tej grze Wada chce mieć poczucie wyższości? Być może dlatego, że chce ukryć wątpliwości, co do swoich umiejętności. A do czego mogą służyć Głupiemu jego aluzje o swojej niedoskonałości? Być może do tego, aby wieczorem „poczuć się źle” i uniknąć np. zbliżenia.

Inną możliwością przeprowadzania analizy gry stanowi symbioza pomiędzy graczami (W oraz I). Przez symbiozę rozumiemy wspólne życie przynajmniej dwóch osób w celu uzyskania wspólnych korzyści. W tym stosunku zależności, jedna osoba wobec drugiej dysponuje myśleniem (stan Ja – Dorosły i Ja – Rodzic), zaś druga uzewnętrznia wobec swego partnera swoje uczucia i potrzeby (Ja – Dziecko). Często w symbiozie wyłączony jest stan Dorosły, a relacje przebiegają pomiędzy Rodzicem, a Dzieckiem przystosowanym. W procesie symbiotycznym międzyosobowe transakcje przebiegają na różnych płaszczyznach. Niektóre stany Ja są u partnerów interakcji wyłączone. Symbioza utrzymywana jest dzięki desperacji. Desperacja zaś rodzi się z zasady, że aby zdeprecjonować określoną sytuację, trzeba jąprzedstawić przesadnie.

admin

Witaj na moim serwisie! Znajdziesz tutaj wiele ciekawych informacji ze świata mediów i polityki. Postaram się umieszczać tutaj aktualne wpisy. Zapraszam do czytania!

Dodaj komentarz