Logo TIMM MAGAZYN

Blog

Twoje ciało jest młodsze od Ciebie.

Czy wiesz, ile lat ma Twoje ciało? Średnio dużo mniej niż Ty sam. Ludzkie ciało nadal jest wielką zagadką, jego zdolności regeneracyjne często potrafią zaskoczyć. Często nie mamy pojęcia, jak wiele skomplikowanych procesów zachodzi w naszych organizmach każdego dnia.

Chociaż mamy wrażenie, że cały czas mieszkamy w tym samym ciele, tak naprawdę ono nieustannie się zmienia. Komórki mięśni w udzie odnawiają się całkowicie co 4 miesiące, czyli 3 razy do roku dostajesz całkowicie nowe udo. Komórki krwi odnawiają się co 3 miesiące, skóra odnawia się co 39 dni, jelitowe komórki nabłonkowe średnio co 5 dni, a kości co parę lat. Co minutę powstaje i ginie 150 milionów czerwonych krwinek. 50 000 komórek w Twoim ciele, umrze i zostanie zastąpionych nowymi w trakcie, kiedy czytasz to zdanie. Miliardy komórek umierają w naszych ciałach codziennie, a my nawet tego nie zauważamy. Co jakiś czas niszczymy sami siebie a proces ten jest zamierzony. Gdy kończy się termin ważności twoich komórek niszczysz je i zastępujesz nowymi. Regeneracja organizmu jest podstawą naszego funkcjonowania. Przewlekły stres, obciążenia fizyczne i psychiczne sprawiają, że nasz organizm nieustannie musi się naprawiać dlatego złożony system regeneracji komórek jest najważniejszą siłą samoleczenia. Zastanów się teraz jakie to ważne. Jeśli Twoje ciało zmienia się przez cały czas, to tak naprawdę możesz „odrodzić się na nowo” wymieniając swoje „części” na lepsze. Jednak żeby tak się stało musisz dać sobie na to szansę. Dopóki organizm podlega procesom samoistnej regeneracji procesy starzenia się przebiegają wolniej a Ty zachowujesz zdrowie i dobre samopoczucie. Możesz pomóc ciału odzyskać równowagę i wzmocnić procesy regeneracyjne poprzez zmianę nawyków żywieniowych, dostarczanie odpowiednich składników odżywczych, regularną aktywność fizyczną. Czasem musisz całkowicie zmienić swój styl życia i sposób myślenia żeby zawalczyć o siebie i swoje zdrowie. Dzięki świadomym wyborom, których dokonujesz każdego dnia, możesz dostać nowe ciało – zdrowsze, piękniejsze, silniejsze. Ciało, które nie zna wieku.

Jestem dietetykiem i pasjonatką zdrowego stylu życia. Moja praca jest efektem pasji oraz osobistych doświadczeń. Specjalizuję się w dietetyce estetyczniej i wyznaję filozofię ‚slow beauty’ dlatego szczególną uwagę skupiam na możliwości zatrzymania procesów starzenia się organizmu i zachowania młodego wyglądu na lata. Od wielu lat pomagam moim klientom zmieniać nawyki żywieniowe, pokonywać schorzenia dieto-zależne oraz zachować młody wygląd. Od kilku lat pracuję na autorskim, spersonalizowanym planie żywieniowym. Jestem również współtwórcą marki Medere Laboratoires. Medere to miejsce, gdzie spotykają się wyjątkowi ludzie i pomysły na innowacyjne produkty z ogromną wiedzą ekspercką. Tworzymy nutraceutyki, które mają się stać przełomowym rozwiązaniem w zakresie suplementacji przeciwstarzeniowej.

4 lipca 2019 | Powrót do spisu wiadomości