Logo TIMM MAGAZYN

Blog

Jak przetrwać w znienawidzonej pracy?

Często, zanim uda nam się znaleźć pracę, która może dać nam satysfakcję, po prostu trzeba się przemęczyć. Zatem dzisiaj odpowiadam na pytanie, zadawane przez wielu pracowników: “Jak przetrwać w znienawidzonej pracy?”.
Zanim przejdę do sedna, jedna ważna uwaga - naturalne jest, że satysfakcjonującej pracy trzeba poszukać, a z uwagi na to, że czasami sami nie wiemy, co da nam satysfakcję, często jest to proces długotrwały, bo prowadzony metodą prób i błędów. Nie jest natomiast naturalne, że nie lubisz swojej pracy, a mimo to nie robisz nic, by to zmienić.
Wszystko, co najgorsze, najczęściej ma miejsce w naszej głowie. Jeśli jednak postanowiłaś/eś się przemóc i poczynić wysiłek związany ze znalezieniem nowej pracy - brawo. Zanim jednak ją znajdziesz, warto jakoś przetrwać te niedogodności, które towarzyszą znienawidzonej pracy - jak to zrobić? Oto moje sposoby.

6 lutego 2019 | Czytaj całość

Endometrioza dotyczy średnio co dziesiątej kobiety, a my o niej tak mało wiemy

Cykliczne bóle brzucha pojawiające się wraz z miesiączką bądź też do dwóch dni przed, obfite i bardzo bolesne krwawienia – pewnie wiele młodych kobiet usłyszało, że to normalne i niestety płeć piękna musi z tym żyć. Schorzenie dotyczy od 6% do 15% żeńskiej części populacji, a u kobiet mających kłopot z zajściem w ciążę diagnozowane jest w 35-50% przypadków. Oszałamiająca liczba, prawda? Jak podaje Polskie Towarzystwo Ginekologii: „czas od pierwszych objawów choroby do momentu jej rozpoznania niejednokrotnie ulega wydłużeniu nawet do 12 lat”. Jak to jest zatem możliwe, że postawienie diagnozy, w przypadku tak powszechnej i dającej z reguły silne objawy bólowe choroby, zabiera tyle czasu?

6 lutego 2019 | Magda Dobek-Chęcińska | Czytaj całość

Dietetyczne postanowienia noworoczne – jak odnieść sukces?

Angielski opanujemy do perfekcji, schudniemy 10 kg, zaczniemy biegać, a do tego koniecznie co miesiąc będziemy odkładali na wymarzone wakacje. Na początku roku nasz zapał do zmian jest naprawdę olbrzymi. Do tej noworocznej listy życzeń coraz więcej osób dorzuca zdrowe odżywianie.

5 lutego 2019 | Czytaj całość

Peelingi kwasowe - zabiegi dla każdego

Sekretem urody Kleopatry były kąpiele w oślim mleku. Cóż takiego znajdowało się w tym specyfiku, że fantastycznie poprawiał wygląd skóry? Tym składnikiem był kwas mlekowy, wyizolowany na początku XX wieku. Bogaci starożytni kąpali się w mleku, natomiast biedniejsi smarowali się serwatką. Rzymianki starały się zachować jasny odcień skóry, aby wyglądała na szlachetną. Minęły wieki, a remedium na wiele skórnych problemów pozostało to samo - peelingi kwasowe.

5 lutego 2019 | Czytaj całość

ANGIELSKI (nie)równa się ANGIELSKI

American or British English? Dla jednych to żadna różnica, dla drugich zaś dwa zupełnie inne języki.
Dialekt amerykański to język superbohaterów z wielkich ekranów - Batmana, Ironmana czy drużyny X-MEN. Angielski brytyjski to z kolei mowa Sherlocka Holmesa i Jamesa Bonda… Nasuwa się więc pytanie, co zrobić aby nie zagubić się podczas wycieczki do Londynu i wakacji na Florydzie? Za namową koleżanki udałam się w pewne miejsce na bardzo ciekawe spotkanie, aby odnaleźć odpowiedź na to - i wiele innych - pytań.

5 lutego 2019 | Czytaj całość

Punkt Przedszkolny KulSkul, czyli niezwykłe miejsce dla dzieci

Pomysł założenia przedszkola zrodził się jakiś czas temu i wynikał z pasji do pracy z dziećmi oraz ciągłego poszukiwania środków, które sprawiłyby, że wczesna edukacja będzie przede wszystkim stawiać na rozwijanie samodzielności i współpracy, odpowiedzialności, kreatywności w poszukiwaniu rozwiązań, umiejętności i odwagi do wyrażania przez dzieci własnego zdania oraz odkrywania w każdym dziecku indywidualnych talentów i predyspozycji.

5 lutego 2019 | Agata Rajska | Czytaj całość

Moja lekcja Norweskiego

Kiedy 7 lat temu wyjeżdżałam z mojej ukochanej Jeleniej Góry do Norwegii, płynęłam na fali
mocnego postanowienia - “Jadę tam!”. Dlaczego? Hmm… W głowie plątały mi się jedynie
migawki opowieści znajomych o tym kraju oraz jakieś słabe wyobrażenie o tym, co może
mnie tam spotkać. Teraz te piękne krajobrazy, wartości i doświadczenia zostaną w moim
sercu. Pomimo swych obaw i nieśmiałości, odważyłam się zaprosić Cię do poczucia
norweskiego stylu życia.

24 stycznia 2019 | Marta Dworakowska | Czytaj całość

Sezon zimowy! Dobra zabawa czy bolesne wspomnienie?

Zima to czas różnorodnych aktywności sportowych, między innymi wyjazdów narciarskich czy zwykłych, wydawać by się mogło, zabaw na śniegu. Ogromna popularność zimowych dyscyplin sportowych wymaga jednak znajomości sporej ilości informacji do bezpiecznego ich uprawiania.

22 stycznia 2019 | Alicja Nowak | Czytaj całość

Krzysztof Tschirch - 18 letni biegacz, długodystansowiec

Początek przygody ze sportem

Kiedy byłem małym chłopcem bardzo chciałem być utalentowanym sportowcem. Początkowo, spędzałem każdą wolną chwilę grając w piłkę nożną pod domem lub na boisku. Gdy grałem z moimi kolegami w piłkę nie zawsze dobrze mi szło. Bywało tak, że byłem z tego powodu wyśmiewany. To wszystko jeszcze bardziej mnie nakręcało, chciałem być lepszy. Gdy koledzy po szkole wracali do domu i grali na komputerze, ja brałem piłkę i wychodziłem na boisko. Często było tak, że grałem sam, uczyłem się grać, dzięki czemu byłem coraz lepszy. Mimo, że kochałem piłkę, nie wiązałem z nią dalszej przyszłości. Chciałem spróbować czegoś nowego.

17 stycznia 2019 | Krzysztof Tschirch | Czytaj całość

Zimowa kuchnia w rytmie Natury


Sklepy już dawno zapomniały co to pory roku. Pomidory w środku zimy czy śliwki na początku wiosny? Nie ma sprawy! Jeśli tylko masz na nie ochotę wystarczy, że przejdziesz się do pobliskiego marketu. W takich czasach nietrudno zatracić się w tej obfitości.

11 stycznia 2019 | Violetta Pietrzak | Czytaj całość

Archiwum wiadomości