Logo TIMM MAGAZYN

Blog

Adam Bielecki – Rudawy to moje miejsce na Ziemi

Adam Bielecki wraz z Włochem Simonem Moro, Baskiem Alexem Txikonem oraz Denisem Urubko, który również był tegorocznym gościem w Karpaczu, należą do czołówki światowego himalaizmu. Bielecki w swojej ponad 20-letniej karierze uczestniczył w licznych wysokogórskich wyprawach – między innymi w Alpy, Karakorum, Himalaje, Andy, dokonał pierwszego zimowego wejścia na Gaszerbrum I i Broad Peak, zapisując się na stałe w historii zimowego himalaizmu. Oprócz tego zdobył takie ośmiotysięczniki jak Gaszerbrum II, K2 oraz Makalu. Już jako 17-letni chłopak zaszokował świat, zdobywając samodzielnie Chan Tengri (7010 m n.p.m.), za co otrzymał nominację do prestiżowej nagrody „Kolosa”. Mimo tych wszystkich niesamowitych osiągnięć dopiero w zeszłym roku stał się powszechnie rozpoznawalny – chyba nie ma teraz na świecie osoby, która nie wiedziałaby, kim jest Adam Bielecki. Wszystko dzięki narodowej wyprawie zimowej na K2, podczas której razem z Denisem Urubko uratował życie Elizabeth Revol. Cały świat wstrzymał wtedy oddech i z zapartym tchem śledził losy tej akcji.

16 kwietnia 2020 | Jordan Plis i Luis TIMM | Czytaj całość

Odrobinę Kultury

„Odrobinę Kultury” to, jak mówią same organizatorki, „projekt od młodych dla młodych”. Paulina Łobocka i Jagoda Maląg - licealistki I LO w Jeleniej Górze oraz aktorki grupy teatralnej STA-ART stworzyły inicjatywę, która zachęca młodzież do aktywnego udziału w kulturze. Chcą edukować innych w zakresie szeroko pojętej sztuki, inspirować zawodami artystycznymi i pobudzać do dyskusji. W tym celu organizują spotkania z młodymi ludźmi działającymi kreatywnie.

7 kwietnia 2020 | Luis TIMM | Czytaj całość

Historia Pagani

Magia Pagani - zaledwie dwa modele, których egzotyczność pobudza zmysły każdego fana supersamochodów.

Co właściwie sprawiło, że marka Pagani stała się tak bardzo pożądana pośród znawców i kolekcjonerów nawet najdroższych aut świata? Czy była to dbałość o szczegóły, a może unikatowość tej marki? A może obydwie te kwestie odgrywają istotną rolę…?

6 kwietnia 2020 | Luis TIMM | Czytaj całość

Adriatyckie królestwo rozmaitości

W jednym z wakacyjnych wydań TIMMa mogliście już przeczytać o Albanii. Czas na praktyczne porady: jak zabrać się za organizację wyjazdu, które miejsce wybrać na pierwszy pobyt, na co zwrócić uwagę w trakcie przygotowań. Zapraszam do lektury!

6 kwietnia 2020 | Kamomil | Czytaj całość

Muflon Live w wydaniu polsko-czeskim

Miejski Dom Kultury „Muflon” w nadchodzących miesiącach szykuje nie lada gratkę dla miłośników muzyki na żywo. Uczestnicy tych wydarzeń poczują się jak na scenie – dosłownie! O szykowanych muzycznych przedsięwzięciach z Agnieszką Gierus i Marcinem Sweklejem – koordynatorami projektów i jednocześnie pracownikami „Muflona”, rozmawiał Michał Piwowarski.

28 lutego 2020 | Michał Piwowarski | Czytaj całość

Krav-Mag(ia)

Jadąc na wywiad z członkami klubu do szkoły „Mechanik”, zupełnie nie wiedziałem czego się spodziewać. Nigdy nie interesowałem się żadnym sportem walki. Dodatkowo miałem też dość krytyczne wyobrażenie o osobach, które tym się zajmują. Po wizycie na treningu - wywiadzie przekonałem się, że jak w wielu sprawach, tak tutaj też mamy do czynienia z krzywdzącym stereotypem.

27 lutego 2020 | Michał Piwowarski | Czytaj całość

Zdrowy uśmiech najmłodszych

Z dr. Kamilem Turkiem, właścicielem kliniki „Kamil Turek Stomatologia” w Jeleniej Górze, o leczeniu zębów najmłodszych, rozmawiał Michał Piwowarski.

27 lutego 2020 | Michał Piwowarski | Czytaj całość

Wild Jump! - skoczna rozrywka w centrum miasta.

Kiedy dowiedziałem się, że Kuba i Ola Sojka postanowili otworzyć Park Trampolin w Jeleniej Górze, bardzo się ucieszyłem i postanowiłem od razu się z nimi spotkać, żeby dowiedzieć się czegoś więcej. Zwłaszcza że Kuba to zajawkowicz freestyle’owej jazdy na snowboardzie, sponsorowany przez firmy takie jak: Ride Snowboards, Dakine, Dragon, znany środowisku entuzjastów sportów zimowych. Dlatego postaram się Wam rzetelnie opisać, co planują i jak będzie wyglądał ich Park Trampolin.

26 lutego 2020 | Luis TIMM | Czytaj całość

Czapkins

Wraz z Michałem Piwowarskim pewnej słonecznej i nieco mroźnej niedzieli mieliśmy przyjemność spotkać się z Anną Solską-Mackiewicz, żoną Tomka Mackiewicza. Rozmawialiśmy o książkach: „Czapkins. Historia Tomka Mackiewicza” oraz wydanej niedawno „Przeżyć. Moja tragedia na Nanga Parbat” Elisabeth Revol, w której ze szczegółami opisuje ona między innymi piękną i tragiczną wyprawę sprzed dwóch lat na Nanga Parbat.

25 lutego 2020 | Jordan Pils i Michał Piwowarski | Czytaj całość

Wrocławska Kamasutra The Jonze - Wywiad z Radkiem Bączkowskim

Radek jest rodem z Wrocławia, ja z Jeleniej Góry. I choć jego projekt, o którym dziś będziemy rozmawiać, zrodził się również w stolicy Dolnego Śląska, to spotykamy się w rynku Jeleniej Góry, korzystając z kolejnych odwiedzin Radka w tych stronach. Radosław Bączkowski, jego The Jonze i nowe spojrzenie na jeden z tematów tabu oraz życie codzienne są tematem naszej rozmowy.

23 stycznia 2020 | Luis TIMM | Czytaj całość

Archiwum wiadomości