Logo TIMM MAGAZYN

Blog

Zimowa kuchnia w rytmie Natury


Sklepy już dawno zapomniały co to pory roku. Pomidory w środku zimy czy śliwki na początku wiosny? Nie ma sprawy! Jeśli tylko masz na nie ochotę wystarczy, że przejdziesz się do pobliskiego marketu. W takich czasach nietrudno zatracić się w tej obfitości.

11 stycznia 2019 | Violetta Pietrzak | Czytaj całość

Zmarszczka - a co to takiego?

W pewnym momencie naszego życia na twarzy zauważamy nieestetyczne zagięcia,
szok, panika i niedowierzanie - że to już teraz mam zmarszczki?!

Próbując z nimi walczyć różnymi metodami zadajmy sobie najpierw pytanie, czym ona właściwe jest, jak powstaje i czy każda jest taka sama?

10 stycznia 2019 | Anna Marczyńska | Czytaj całość

Aroma Cafe - czyli moja miłość na dłużej

Jestem przekonany, że nikt z Was nie jest w stanie do końca zrozumieć ile wspaniałych aspektów ma nasza redakcyjna praca. Niesamowite jest to, jak różne myśli i działania mogą siebie przyciągnąć i jakie rewelacyjne efekty współpracy przynieść. Aroma Cafe to chyba moje ulubione kawiarniane miejsce na mapie Jeleniej Góry. Często robimy tam sobie szybkie spotkania firmowe, chętnie spotykam się tam z klientami, a także lubię wpadać, żeby popracować w samotności. Lubię tam być z wielu powodów. Jednym z najważniejszych jest fakt, że jest to chyba jedyne miejsce w okolicy, gdzie mogę swobodnie przyjść już od 8.00 rano i zostanę w pełni obsłużony, zjem, napiję się wyjątkowej kawy i obudzę się w rytmach klimatycznej muzyki. Tak normalnie, bez zbędnego przepychu czy pośpiechu, na spokojnie, w domowej atmosferze. Ten lokal absolutnie ma w sobie coś specjalnego… I właśnie o tym, i nie tylko, mam możliwość porozmawiać z Adamem, managerem i jednocześnie osobą, która miała duży wpływ na dzisiejszy wygląd i klimat tego miejsca.

8 stycznia 2019 | Luis Timm. | Czytaj całość

Najlepsze kosmetyki na świecie są z Jeleniej!

Jak to się stało, że marka, która zdobyła liczne grono klientów, o której pisze nowojorski magazyn oraz otrzymała w tym roku nagrodę Prix de Beauté od magazynu Cosmopolitan dla najlepszego produktu naturalnego, została stworzona w Jeleniej Górze?

2 stycznia 2019 | Justyna Żukowska-Bodnar | Czytaj całość

Metoda Helen Doron English

Metoda Helen Doron English to wyjątkowy, obecny w ponad 35 krajach świata system nauczania języka angielskiego dla dzieci i młodzieży od 3-ego miesiąca do 19-ego roku życia. Wielu rodziców ma wątpliwości, czy jest sens uczyć angielskiego tak małe dzieci. Oczywiście, że tak. Przecież nie czekamy z rozpoczęciem nauki języka ojczystego, aż dziecko ukończy określony wiek. Od pierwszego dnia życia maleństwa mówimy i śpiewamy do niego, chociaż wiemy, że przez miesiące (a czasem nawet lata) nam nie odpowie. Nasza pociecha słucha, a kiedy jest gotowa, wypowiada pierwsze słowa. Ten naturalny sposób nauki stara się odtworzyć metoda Helen Doron. Sieć szkół Helen Doron English rozwija się od 1985 roku i ma już ponad 2 miliony absolwentów. Zaufanie tylu uczniów i ich rodziców to świadectwo doskonałych efektów, jakie można uzyskać stosując tę metodę nauki. Na czym dokładnie ona polega?

30 grudnia 2018 | Helen Doron | Czytaj całość

O Runtrack

Runtracki są nowatorskim projektem w Polsce oraz w Europie. Powstały w lasach w okolicach Świeradowa-Zdroju. To zaprojektowana sieć leśnych ścieżek dla biegaczy i pieszych, które są budowane i utrzymywane według ścisłych zasad przy maksymalnym poszanowaniu okolicznej przyrody. Ścieżki wiją się pomiędzy drzewami i wśród leśnych polan, a ich odcinki połączone są istniejącymi drogami leśnymi. Ścieżka tworzy pętlę, gwarantującą powrót w miejsce startu.

18 grudnia 2018 | Runtrack | Czytaj całość

Krokus Jazz? Tu trzeba być!

Był rok 2001 kiedy Tadeusz „Erroll” Kosiński wymyślił, że po raz pierwszy w Jeleniej Górze zorganizuje festiwal jazzowy z prawdziwego zdarzenia. Początki, jak to zwykle bywa, łatwe nie były. Ten znakomity pianista, współzałożyciel słynnego Śląskiego Jazz Clubu i niestrudzony popularyzator muzyki jazzowej, na pierwsze dwie edycje po prostu zaprosił swoich przyjaciół, którzy za przysłowiową „miskę zupy” zagrali koncerty i oceniali, nieliczne jeszcze wtedy, prezentacje konkursowe. Fakt, że wśród zapraszanych muzyków byli między innymi Zbigniew Namysłowski i Piotr Baron sprawiał, że niewielka widownia Teatru Zdrojowego zapełniała się żądnymi jazzu jeleniogórzanami. Od trzeciej edycji (w 2004 roku) w organizację festiwalu włączyło się Jeleniogórskie Centrum Kultury, co sprawiło, że impreza przeniosła się do większego audytorium i zaczęła nabierać międzynarodowego charakteru. W 2012 roku, gdy odszedł założyciel festiwalu, JCK przejęło całość działań organizacyjnych, a festiwal od następnej edycji przyjął imię swego założyciela.

10 grudnia 2018 | Jarosław Gromadzki | Czytaj całość

Smog boli… nie lekceważ go.

Na naszym terenie są ludzi i instytucje, którym zależy na zniwelowaniu problemu, jakim jest SMOG. Dziś ten temat coraz częściej ląduje na językach mieszkańców Kotliny i nie tylko – to dobrze.

7 grudnia 2018 | Luis Timm | Czytaj całość

Kasia i Natalia – ambitne kobiety z Karkonoszy

fot. darkestrella

Dwie przyjaciółki, które postanowiły zrealizować swoje marzenia. Obie są matkami, żonami, a także nauczycielkami w przedszkolu. Natalia – mgr dziennikarstwa. Absolwentka polonistyki i pedagogiki wychowania przedszkolnego w Karkonoskiej Państwowej Szkole Wyższej w Jeleniej Górze. Kasia - mgr pedagogiki specjalnej. Absolwentka polonistyki i pedagogiki wychowania przedszkolnego w Karkonoskiej Państwowej Szkole Wyższej w Jeleniej Górze. Znają się od zawsze, ponieważ obie pochodzą z jednej miejscowości. Jednak dopiero 6 lat temu los połączył je ze sobą na poważnie, kiedy to obie zamieszkały w Jelenie Górze. Wspólna praca, zainteresowania i dzieci w podobnym wieku – to wszystko sprawiło, że stały się sobie bliższe i wspólnie zaczęły realizować swoje pasje i marzenia. Na co dzień pracują jako nauczycielki w przedszkolu. Realizują się zarówno na płaszczyźnie prywatnej, jak i zawodowej. Posiadają wiedzę dotyczącą pracy z dziećmi, którą dzielą się na swoim blogu Ponad Wszystko. Tam też dowiecie się, dlaczego edukacja przedszkolna jest ważna, jak powinna wyglądać współpraca rodziców z nauczycielami i wiele, wiele innych ciekawych tematów.

4 grudnia 2018 | Kamila Jurkiewicz | Czytaj całość

Szary Piec, czyli miejsce, które pojawiło się jakby znikąd a już przed otwarciem zrobiło furorę.

Jelenia Góra i okolice, a właściwie cała nasza urokliwa Kotlina, to miejsce, w którym biznesy gastronomiczne pojawiają się jak grzyby po deszczu. W ciągu ostatnich kilku lat, możemy zauważyć, że wiele z nich nie wytrzymuje próby czasu i szybko się zamyka. Gdy tylko usłyszałem o Szarym Piecu, od razu zorientowałem się, że mamy tu do czynienia z czymś o zupełnie innej klasie.

30 listopada 2018 | Luis Timm | Czytaj całość

Archiwum wiadomości