Logo TIMM MAGAZYN

Blog

Krokus Jazz? Tu trzeba być!

Był rok 2001 kiedy Tadeusz „Erroll” Kosiński wymyślił, że po raz pierwszy w Jeleniej Górze zorganizuje festiwal jazzowy z prawdziwego zdarzenia. Początki, jak to zwykle bywa, łatwe nie były. Ten znakomity pianista, współzałożyciel słynnego Śląskiego Jazz Clubu i niestrudzony popularyzator muzyki jazzowej, na pierwsze dwie edycje po prostu zaprosił swoich przyjaciół, którzy za przysłowiową „miskę zupy” zagrali koncerty i oceniali, nieliczne jeszcze wtedy, prezentacje konkursowe. Fakt, że wśród zapraszanych muzyków byli między innymi Zbigniew Namysłowski i Piotr Baron sprawiał, że niewielka widownia Teatru Zdrojowego zapełniała się żądnymi jazzu jeleniogórzanami. Od trzeciej edycji (w 2004 roku) w organizację festiwalu włączyło się Jeleniogórskie Centrum Kultury, co sprawiło, że impreza przeniosła się do większego audytorium i zaczęła nabierać międzynarodowego charakteru. W 2012 roku, gdy odszedł założyciel festiwalu, JCK przejęło całość działań organizacyjnych, a festiwal od następnej edycji przyjął imię swego założyciela.

10 grudnia 2018 | Jarosław Gromadzki | Czytaj całość

Smog boli… nie lekceważ go.

Na naszym terenie są ludzi i instytucje, którym zależy na zniwelowaniu problemu, jakim jest SMOG. Dziś ten temat coraz częściej ląduje na językach mieszkańców Kotliny i nie tylko – to dobrze.

7 grudnia 2018 | Luis Timm | Czytaj całość

Kasia i Natalia – ambitne kobiety z Karkonoszy

fot. darkestrella

Dwie przyjaciółki, które postanowiły zrealizować swoje marzenia. Obie są matkami, żonami, a także nauczycielkami w przedszkolu. Natalia – mgr dziennikarstwa. Absolwentka polonistyki i pedagogiki wychowania przedszkolnego w Karkonoskiej Państwowej Szkole Wyższej w Jeleniej Górze. Kasia - mgr pedagogiki specjalnej. Absolwentka polonistyki i pedagogiki wychowania przedszkolnego w Karkonoskiej Państwowej Szkole Wyższej w Jeleniej Górze. Znają się od zawsze, ponieważ obie pochodzą z jednej miejscowości. Jednak dopiero 6 lat temu los połączył je ze sobą na poważnie, kiedy to obie zamieszkały w Jelenie Górze. Wspólna praca, zainteresowania i dzieci w podobnym wieku – to wszystko sprawiło, że stały się sobie bliższe i wspólnie zaczęły realizować swoje pasje i marzenia. Na co dzień pracują jako nauczycielki w przedszkolu. Realizują się zarówno na płaszczyźnie prywatnej, jak i zawodowej. Posiadają wiedzę dotyczącą pracy z dziećmi, którą dzielą się na swoim blogu Ponad Wszystko. Tam też dowiecie się, dlaczego edukacja przedszkolna jest ważna, jak powinna wyglądać współpraca rodziców z nauczycielami i wiele, wiele innych ciekawych tematów.

4 grudnia 2018 | Kamila Jurkiewicz | Czytaj całość

Szary Piec, czyli miejsce, które pojawiło się jakby znikąd a już przed otwarciem zrobiło furorę.

Jelenia Góra i okolice, a właściwie cała nasza urokliwa Kotlina, to miejsce, w którym biznesy gastronomiczne pojawiają się jak grzyby po deszczu. W ciągu ostatnich kilku lat, możemy zauważyć, że wiele z nich nie wytrzymuje próby czasu i szybko się zamyka. Gdy tylko usłyszałem o Szarym Piecu, od razu zorientowałem się, że mamy tu do czynienia z czymś o zupełnie innej klasie.

30 listopada 2018 | Luis Timm | Czytaj całość

Bardzo realny browar w miasteczku, którego nie ma...


Pewnego jesiennego popołudnia jadę na wyjątkowe spotkanie. Wyjątkowe co najmniej z kilku powodów. Po pierwsze, jadę do mistycznej mieściny nazywanej Miedzianką. To urokliwe miejsce tuż obok Janowic Wielkich, niedaleko Jeleniej Góry. O Miedziance znaleźć można wiele informacji, jednak główną będzie fakt, że jest to miejsce, które zniknęło. Ta ciekawa historia zdaje się przyciągać tutaj ludzi z całej Europy, co wcale nie dziwi. Po drugie, to spotkanie będzie dla mnie szczególne, bo będę jadł, a jeść kocham. Co ważne, jadę tam już z pewnym nastawieniem i oczekiwaniami, gdyż nowym szefem kuchni jakiś czas temu został chwalony przez wszystkich Igor Plis. Dodatkowo będę miał przyjemność porozmawiać z właścicielem i pomysłodawcą projektu, jakim jest Browar Miedzianka. Zapowiada się pyszne popołudnie.

29 listopada 2018 | Luis Timm | Czytaj całość

Archiwum wiadomości